نیلوفران آبی بر روی دستان مردمان شهر شهیدان تشییع شدند.

نیلوفران آبی بر روی دستان مردمان شهر شهیدان تشییع شدند.

عکس: تشییع باشکوه شهدای غواص

چه کرده اید که نسیم بازگشت جسمهایتان، جانها را اینچنین بیدار کرده است و بوی خاک بدن های پاکتان اینچنین هوای شهر را آسمانی کرده است؟

دستانتان بسته بود، اما درست همان زمانی که به شما نیاز داشتند، برای مشکل گشایی و گشودن دست مردم از زیر خروارها خاک بیرون آمدید و امروز مردم برای استقبال از شما به میدان امدند.
مراسم تشییع شهدای غواص سه شنبه با حضور گسترده مردم در اصفهان برگزار شد.


4

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، نیلوفرهای آبی که در غروب اروند به خاک و خون کشیده شده‌اند امروز در غروب زاینده‌رود با عزتی پایدار بر روی دست مردم تشییع شدند. 11 شهید غواص که دارای اسم و مشخصات کامل با پلاک هستند به همراه 27 شهید گمنام بر روی سه تریلی از میدان امام و خیابان حافظ به سمت گلستان شهدای اصفهان تشییع شدند.

پیرمردان و پیرزنان همراه کاروان شهدا صحنه‌های امروز را با تشییع جنازه 375 شهید در 25 آبان 61 مقایسه می کنند و جمعیت حاضر را بیش از آن جمعیت می‌دانند. مردم با شعارهای «دسته دسته شهید می‌آید، دست بسته شهید می‌آید» و «آن‌ها 30 سال زیر خاک ماندند تا ما 30 سال با غرور روی خا ک زندگی کنیم» شهدا را همراهی کردند.

از نکات قابل توجه در این مراسم این بود که از تمام طیف‌های مردمی و تمام سلایق سیاسی در میان مردم حضور داشتند. نکته قابل توجه دیگر در این مراسم اینکه هنوز تعدادی از مادران شهدا با در دست داشتن تصاویر فرزندان‌شان پس از 30 سال به دنبال فرزندان خود می گردند و بارها از مسئولان کاروان در طول مسیر درخواست می‌کردند که اسم و رسم شهدا را به طور کامل اعلام کنند تا مبادا فرزندان‌شان در میان شهدا باشند.

به دنبال کاروان شهدا رسول زرگرپور استاندار اصفهان، سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده نیروی انتظامی استان، سردار مجتبی فدا جانشینی فرماندهی سپاه استان اصفهان، مهدی جمالی نژاد شهردار اصفهان، تمام اعضای شورای شهر اصفهان، سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه اصفهان، سید ابوالحسن مهدوی امام جمعه موقت اصفهان، کاروان شهدا را همراهی کردند.